Naktī uz svētdienu Ņujorkā “Madison Square Garden” arēnā titulētais britu smagā svara bokseris Entonijs Džošua sensacionāli zaudēja meksikāņu bokserim Endijam Ruisam, tādējādi zaudējot Pasaules Boksa asociācijas (WBA), Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) un Pasaules Boksa organizācijas (WBO) čempiona jostas.

 


29 gadus vecais Ruiss aizstāja amerikāni Džerelu Milleru, kuram tika atklātas pozitīvas dopinga analīzes.

Džošua pirmajos divos raundos boksēja ļoti pārliecinoši, un tobrīd nekas neliecināja, ka meksikānim izdosies izcīnīt vienu no sensacionālākajām uzvarām boksā. Trešajā raundā britam izdevās noguldīt meksikāni uz dēļiem, taču Ruiss atguvās un divas reizes nogāza Džošua.

Turpinājumā 29 gadus vecajam Džošua izdevās mazliet atgūties un pārņemt iniciatīvu, taču sestajā raundā kļuva labi redzams, ka brits ir noguris. Septītajā raundā meksikānis to izmantoja un pārgāja uzbrukumā – vairāki ātri sitieni un Džošua trešo reizi nonāca uz grīdas.

Turpinājumā brits tika nogāzts vēlreiz un viņš atkāpās uz ringa stūri. Tiesnesis viņam vaicāja, vai viņš ir gatavs turpināt cīņu, uz ko Džošua atbildēja pozitīvi, bet soli uz priekšu ringā tā arī nespēra un palika stūrī. Tiesnesis nevilcinoties apstiprināja, ka cīņa ir noslēgusies.

Pēc cīņas Džošua un viņa promouters uzreiz izteicās, ka tiks izmantots parakstītā līguma punkts par obligāto revanšu, kas tiks plānots Anglijā.

Ruiss savas karjeras laikā izcīnījis 33 uzvaras, 22 gadījumos gūstot tās ar nokautu, un piedzīvojis vienu zaudējumu. Tikmēr Džošua profesionālajā boksā uzvarējis 22 no 23 cīņām, 21 dueli noslēdzot ar nokautu.

Džošua aizvadīja savu pirmo cīņu ārpus Lielbritānijas. Iepriekšējā duelī viņš pērnā gada 22. septembrī ar nokautu uzvarēja krievu Aleksandru Povetkinu, aizstāvot savas čempionu jostas.

Prestižākā Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona josta smagsvaros šobrīd pieder amerikānim Deontejam Vailderam.