Slavenais britu šefpavārs Džeimijs Olivers paziņojis, ka viņa restorānu grupai "Jamie's Italian" iecelts maksātnespējas administrators, apdraudot 1300 darbavietu.


Grupā ietilpst Olivera itāļu virtuves restorānu tīkls, kā arī restorāni «Barbecoa» un «Fifteen» Londonā. Par administratoru iecelta auditorkompānija KPMG.

Kopumā maksātnespējas process noteikts 25 restorāniem, no kuriem 23 ir itāļu virtuves.

Olivers atzina, ka saprot, cik grūts šis lēmums ir viesiem iesaistītajiem, atzīstot, ka jūtas skumji.

«Es vēlos pateikties visiem klientiem, kas ir baudījuši un atbalstījuši mūs pēdējo desmit gadu laikā. Bija prieks jūs apkalpot,» sacīja slavenais pavārs.

Pirms nepilniem diviem gadiem Olivera restorānu tīkls jau izvairījās no bankrota administrācijas, atsakoties no vairākiem restorāniem, kas nesa vislielākos zaudējumus.

«Sky News» vēstīja, ka maksātnespējas procesā banka HSBC» kas ir lielākais restorānu tīkla kreditors, varētu zaudēt vairākus miljonus sterliņu mārciņu.

Gaidāms, ka KPMG meklēs jaunu īpašnieku restorānu tīklam.

Jamie Oliver Holdings, kas pārvalda «Jamie Oliver Limited» un Jamie Oliver Licensing Limited, kā arī starptautiskais restorānu franšīzes bizness «Jamie's Italian International Limited» darbu turpinās kā ierasts.

«Jamie's Italian» darbu sāka 2008.gadā.

Pēdējā laikā durvis slēguši un ar grūtībām saskārušies vairāki restorāni Londonas biznesa rajonā, kas piedāvā pieejamākas cenas.

Olivers ir slavens šefpavārs ne tikai Lielbritānijā, bet visā pasaulē, kur slavu iemantojis ar televīzijas raidījumiem.